Технології виготовлення пристроїв антенно-хвилеводної техніки та концентраторів сонячної енергії


Призначення

Виготовлення тонкостінних конструкцій пристроїв антенно-хвилеводної техніки (АХТ) і концентруючих систем сонячної енергетики (КСЕ), створення оптимальних конструкцій АХТ і КСЕ мінімальної ваги.

Суть технології

Комплексне використання методу електролітичного формування (кристалізація металу з перенасиченого прикатодного шару електроліту при дії електричного струму). Поверхня осаду – точна копія поверхні катода-матриці, при цьому виготовляється велика кількість однотипних виробів з відбиваючою поверхнею високої якості.

Переваги

Висока точність виготовлення, мала маса, регульована рівномірність розподілу матеріалу в осаді при електроформуванні (однорідність структури матеріалу). Можливість виготовлення виробів АХТ і КСЕ складної структури, які не можуть бути виготовлені на основі інших технологій. Забезпечення необхідної міцності, жорсткості та довговічності. Технології відносяться до безвідхідних і енергозберігаючих.

Апробація

При розробці пристроїв антенно-хвилеводної космічної техніки, радіоастрономії, сонячної енергетики.

Параболічна дзеркальна антена з антенних секцій, виготовлених за розробленою технологією, для комплексних досліджень антенних систем космічних апаратів. Дзеркало (розміром 5х6 м) містить 70 трапецієподібних двошарових (відбиваюча металева поверхня й скріплений з нею підкріплювальний шар) секцій

Параболічні дзеркальні антени та концентратори сонячної енергії

Діаметр 0,5 – 1,6 м, змінна товщина 0,2 – 0,5 мм
Параболічний КСЕ або дзеркальна антена(змінна толщина (2,5 – 4)·10 -4 м, діаметр 1,6 м, вага 8 кг) і апарат для виготовлення цих пристроїв
Концентратор сонячної енергії, виготовлений в ІТМ НАНУ та НКАУ, у Геліоцентрі Інституту проблем матеріалознавства НАНУ (Крим, с. Кацивелі)

Хвилеводи різних типів

Хвильоводи зі змінними по довжині формами поперечних перерізів. Апарат для виготовлення хвилеводів

Конічні та пірамідальні антени

Конічні антени з ребрами, що формують діаграму направленості, виготовлені за розробленою технологією
Апарат для виготовлення пірамідальних антен. Антени, виготовлені за розробленою технологією

Малі параболічні концентратори та апарат для їхнього виготовлення

Малі параболічні концентратори для пристроїв сонячної енергетики та апарат для їхнього виготовлення. Розміри: висота (3 – 5)·10 -2 м, мала основа – коло діаметром (6 – 18)·10 -3 м, велика основа – шестикутник або коло, вага 4,5 – 6 г.

Послуги

Передача опису технологічних процесів виготовлення пристроїв АХТ і КСЕ, що включають: а) технологічні карти, які визначають послідовність технологічних операцій і режими технології (температура, склад електроліту і т.д.); б) креслярсько-технологічна документація на пристрої та обладнання. Розробка процесів виготовлення нових складних виробів (безшовні труби, діафрагми, сильфони, поплавкові пристрої для вимірювальних систем нафтосховищ) .

Контактная информация:
Інститут технічної механікиНАН України і ДКА України
Україна 49005
м. Дніпро
вул. Лешко-Попеля, 15
Контактна особа:Гудрамович В. С.
Тел.(056) 373 29 98
E-mail:hudramovich@i.ua
Office.itm@nas.gov.ua
Web:http://www.itm.dp.ua

Журнал “Технічна механіка”

Періодичність видання: 4 рази на рік

Мова видання: українська, англійська

Головний редактор: академік НАН України О. В. Пилипенко

http://journal-itm.dp.ua/index_ukr.html